local_library Biblioteka Publiczna w Broku

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Brok

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10:00

Miejsce przeprowadzenia akcji: Plaża miejska w Broku

Filmy z akcji:

https://www.youtube.com/watch?v=3XuZpXztCLk

Liczba uczestników: 218

Przebieg akcji:

W tym roku po raz pierwszy Biblioteka Publiczna w Broku dołączyła do IV edycji największej akcji czytelniczej w Polsce "Jak nie czytam, jak czytam", by pomóc pobić rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. W akcji wzięło udział 218 osób.
Cała społeczność szkolna (od oddziału przedszkolnego, po klasy od 1 do 8 szkoły podstawowej i gimnazjum) była zachwycona akcją i pomysłem jej zrealizowania nad rzeką Bug. Już dwa dni wcześniej dzieci odwiedziły Bibliotekę Publiczną, gdzie wypożyczały książki, które miały ochotę przeczytać.
7 czerwca przed godziną 10:00 wszyscy uczniowie z książkami w ręku, przedszkolaki z balonikami wyruszyli w drogę niezwykle barwnym i radosnym korowodem nad rzekę Bug, by już o godz. 10:00 w doskonałych humorach, we wspólnym gronie, z uśmiechem czytać wybrane przez siebie książki. Następnie wszyscy zgromadzeni uformowali kształt otwartej książki, a całą akcję uwiecznił latający dron z kamerą, filmujący niecodzienne wydarzenie.
A na finał, jako dodatkowe przedsięwzięcie w Sali widowiskowej w Broku zaprezentował się teatr szkolny z fragmentem przedstawienia w języku angielskim „Cinderella”, w wykonaniu uczniów klasy Va i V b.
 Spontaniczna i oryginalna akcja czytelnicza dostarczyła wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Żywimy nadzieję, że wielu uczniów sięgnie podczas wakacji po ciekawą lekturę, a czytanie stanie się po prostu modne. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu akcji. 
1

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk