local_library ZPO nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Międzyrzec Podlaski

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 9.50-10.50

Miejsce przeprowadzenia akcji: Hala sportowa

Liczba uczestników: 365

Przebieg akcji:

W dniu 7 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbyła się po raz drugi, akcja promująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży „Jak nie czytam, jak czytam”. W tym roku po raz pierwszy została połączona z wydarzeniem „Konkurs na najciekawiej przebrana klasę”. Klasy, które zgłosiły udział w akcji wybierały tytuł książki, który był tematem przewodnim przebrania. Uczniowie i wychowawcy wykazali się niezwykłą pomysłowością przy kreowaniu bohaterów z ulubionych książek i tak mogliśmy obejrzeć: postaci z baśni Andersena, Mitów Greckich, Pinokia, Akademii Pana Kleksa, Opowieści z Narni ,Królewny Śnieżki, bohaterów wierszy Jana Brzechwy czy baśni o dwunastu miesiącach.

W tym dniu odwiedzili nas uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzyrzecu Podlaskim, którzy również wzięli udział w prezentacji swoich kostiumów.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk