local_library Zespół Szkół Urszulańskich w Poznaniu

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Poznań

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10:00 - 11:00

Miejsce przeprowadzenia akcji: szkolny hol

Liczba uczestników: 100

Przebieg akcji:

Już po raz drugi Ulki wzięły udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. W tym wyjątkowym dniu – 7 czerwca 2019 r.- szkolny hol zamienił się w czytelnię. Punktualnie o 10:00 rozpoczęliśmy akcję wspierającą ogólnopolskie bicie rekordu w liczbie osób czytających jednocześnie. W progach naszej szkoły książkę w rękę chwyciło około 100 osób, a wśród nich byli zarówno licealiści, jak i najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej oraz nauczyciele. Spotkanie czytelnicze poprzedził konkurs na rozwiązania rebusów, w których ukryte zostały tytuły znanych książek.
Wielu uczniów przyniosło tego dnia swoje ulubione książki lub tomy aktualnie czytane. Byli również tacy, którzy zdali się na biblioteczne propozycje. To, co cieszy najbardziej to fakt, że po trwającej godzinę akcji czytelniczej część książek przyniesionych ze szkolnej biblioteki została wypożyczona, a to znaczy, że czytelników po tym piątkowym spotkaniu jest więcej :)

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk