local_library Gminna Biblioteka Publiczna w Uchaniach

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Uchanie

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 9.30 - 11.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: boisko szkolne

Galeria zdjęć:

http://www.biblioteka-uchanie.pl/aktualnosci-top/245-akcja-jak-nie-czytam-jak-czytam-2019

Liczba uczestników: 140

Przebieg akcji:

W Uchaniach 7 czerwca 2019 r. wszyscy uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II zebrali się na boisku, by wziąć udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Wydarzenie zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną, we współpracy z biblioteką szkolną i Gminnym Ośrodkiem Kultury pokazało, że z książką można świetnie się bawić. Czytanie na głos w jednym czasie tekstu z własnej książki, odgadywanie tytułu na podstawie czytanego fragmentu bajki, odgrywanie scenki „Rzepki” – to przykłady zrealizowanych działań, które nie wymagały wielkiego wysiłku, a wszystkim bardzo się podobały.
Na koniec uczniowie będący najaktywniejszymi czytelnikami biblioteki gminnej otrzymali nagrody książkowe. Rekord należy do Patryka Wróblewskiego, ucznia klasy „0” z liczbą 79 książek w ciągu roku na koncie bibliotecznym.
Zorganizowana po raz pierwszy w naszej gminie akcja zapowiada się na wydarzenie cykliczne – przynajmniej tak wnioskujemy na podstawie deklaracji i zadowolenia uczestniczących w niej osób.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk