local_library Gminna Biblioteka Publiczna, Filia w Rzerzęczycach

7 czerwca 2023 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Rzerzęczyce

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00-11.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: plac szkolny

Galeria zdjęć:

http://biblioteka.klomnice.pl/filie/rzerzeczyce/410-jak-nie-czytam-jak-czytam-2

Filmy z akcji:

https://photos.google.com/search/_ta_Animacje/photo/AF1QipOOc6w9XI7EEzUjAQ_fLPs4jyxK2hOH_CPYyWv8

Liczba uczestników: 46

Przebieg akcji:

Biblioteka Publiczna w Rzerzęczycach zgłosiła swój udział w akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Połączyliśmy siły z biblioteką szkolną SP im. H. Sienkiewicza w Rzerzęczycach. Informacje o akcji zostały umieszczone na Facebooku biblioteki, w bibliotece i na terenie szkoły. Do udziału w akcji zapraszaliśmy dzieci i młodzież z naszej miejscowości. Przygotowaliśmy plakaty i napisy, które wykorzystaliśmy podczas akcji. Większość uczestników przyniosła swoje książki, pozostali mogli wypożyczyć książki z biblioteki. Akcja rozpoczęła się o godzinie 10.00. Czytaliśmy na placu szkolnym, na trawie, wygrzewając się w ciepłych promieniach słońca. W gronie koleżanek i kolegów.
Wspólnie złamaliśmy stereotyp nieczytającej młodzieży, pokazaliśmy dorosłym jak się czyta. Sprawozdanie z przeprowadzonej akcji zostało umieszczone na Facebooku i stronie internetowej Biblioteki Publicznej w Rzerzęczycach.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk