local_library Biblioteka Publiczna w Siedlisku

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Siedlisko

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 9.00 - 10.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: boisko , lokal biblioteki

Liczba uczestników: 45

Przebieg akcji:

Jak nie czytam, jak czytam!?
Biblioteka Publiczna w Siedlisku tym roku akcję propagowała wspólnie z młodymi czytelnikami w Cichym Zakątku, gdzie w ciszy i spokoju mogli delektować się słowem pisanym ich ulubionych książek. Po wspólnym czytaniu na zewnątrz szkoły, gdzie ułożyliśmy napis CZYTAM z wszystkich chętnych czytelników, po kilkoro uczestniczyli w cichym czytaniu w bibliotece, co pozwolili uwiecznić na zdjęciach. Wszystkich uczestników mieliśmy ok. 45, a tych kilka fotografii może poświadczyć o naszym udziale. Większa ilość czytelników zostanie przypisana do szkoły, więc nie będziemy się dublować. Dzieci niektóre wzorem lat ubiegłych poprzebierały się do „czytania” w baśniowe stroje!
Do zobaczenia za rok!!!

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk