local_library Zespół Szkół Specjalnych

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Kwidzyn

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: boisko szkolne

Liczba uczestników: 70

Przebieg akcji:

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kwidzynie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły(70 osób) zgromadzili się na boisku szkolnym z książkami w rękach. O godz. 10.00 wszyscy zagłębili się w lekturze przyniesionej z biblioteki szkolnej. Uczniowie czytali w grupkach na głos, a niektórzy słuchali czytającego nauczyciela. Ten dzień wszyscy uczniowie spędzili z książką.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk