local_library Gminna Biblioteka Publiczna w Malechowie Filia w Ostrowcu

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Ostrowiec

Data przeprowadzenia akcji: 11.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: korytarz

Liczba uczestników: 100

Przebieg akcji:

Czytelnicy biblioteki w Ostrowcu po raz kolejny przystąpili do akcji organizowanej przez biblioteki polegającej na pobiciu rekordu w jednoczesnym czytaniu książek. Akcja ma na celu, by książka kojarzyła się z rozrywką, a nie szkolnym obowiązkiem. O godzinie 10.00 wszyscy zasiedli do czytania tego, co lubią najbardziej – była cała plejada różnorodnych tytułów. Zwieńczeniem akcji było rozstrzygnięcie dwóch konkursów bibliotecznych ogłoszonych przez bibliotekę na najaktywniejszego czytelnika pt: „Czytanie nie boli” i na „Klasę czytającą”.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk