local_library Gminna Biblioteka Publiczna w Borkach

7 czerwca 2023 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Borki

Data przeprowadzenia akcji: 18.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00-11.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: Biblioteka

Galeria zdjęć:

http://www.borki.naszabiblioteka.com/news/jak-nie-czytam-jak-czytam

Liczba uczestników: 26

Przebieg akcji:

W dniu 7 czerwca 2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Borkach po raz pierwszy włączyła się do Akcji Czytelniczej w Polsce –„ Jak nie czytam , jak czytam". Nasza placówka włączając się w niecodzienne wydarzenie zgodnie z regulaminem wybrała kameralne wspólne czytanie w bibliotece.
Na tą okoliczność pomieszczenie biblioteki udekorowano hasłami akcji.
Dokładnie 7 czerwca o godzinie 10.00 Dyrektor Biblioteki przywitała uczniów IV klasy Szkoły Podstawowej w Borkach wraz z nauczycielką bibliotekarką biblioteki szkolnej. Zaproszona klasa z chęcią przystąpiła do czytania wybranych przez bibliotekarzy książek, polecanych przez – Cala Polska Czyta Dzieciom. W związku z tym, że niedługo wakacje, a interesująca książka będzie dobrym pomysłem na spędzenie czasu, zaprezentowaliśmy czwartoklasistom ciekawą literaturę beletrystyczną ze zbiorów naszej biblioteki.
Specjalną atrakcją dla uczniów było zwiedzanie Izby Regionalnej, działającej przy Bibliotece. Okazało się, że młodzież nie tylko czyta książki, ale równie interesuje się historią regionu.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk