local_library CII Liceum Ogólnokształcące

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Warszawa

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00-11.30

Miejsce przeprowadzenia akcji: park

Liczba uczestników: 42

Przebieg akcji:

W tegorocznej akcji oprócz uczniów LO uczestniczyli nasi goście: młodzież z zaprzyjaźnionej szkoły z Kijowa. Wspólnie wyruszyliśmy spod szkoły i wesołym pochodem przeszliśmy do pobliskiego Parku Bródnowskiego. Niesione przez nas wielkie logo akcji wzbudzało spore zainteresowanie przechodniów.
Na miejscu każdy miał okazję pochwalić się tym, co czyta. Niektórzy zaskoczyli nas nieoczywistymi zainteresowaniami. Nasi goście z Kijowa także zabrali ze sobą książki, a ponieważ były one w języku polskim, mogliśmy podziwiać ich świetną znajomość naszego języka, którego na co dzień uczą się w swojej szkole.
W końcu każdy z nas zagłębił się w lekturze. Śpiewały ptaki, a my cieszyliśmy się pięknym dniem i chłodem wśród drzew. Cóż może być piękniejszego od czerwcowego pikniku z książką w ręku...?

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk