Drodzy organizatorzy!
Wybraliśmy zwycięzców i rozlosowaliśmy nagrody. Ich lista znajduje się tutaj.

8 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok wcześniej rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

W akcji wzięła również udział:

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Głuchych

Miasto: Warszawa

Data przeprowadzenia akcji: 01.06.2017

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00-11.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: sala gimnastyczna

Przebieg akcji:
W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Głuchych uczą się niesłyszący uczniowie, którzy po raz drugi wzięli udział w akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Sukcesem jest to, że wszyscy czytali, co jest bardzo ważne, ponieważ przez cały rok szkolny, codziennie trwa walka o to, aby nasi uczniowie nawiązali bliższy kontakt z książką. Dla osób niesłyszących, mających trudności z rozumieniem języka polskiego czytanie książek nie jest łatwe i przyjemne. Dlatego dzisiejszy dzień był sukcesem "Przystanku Łucka". Udowodniliśmy, że "Przystanek Łucka" czyta. :)

Link do galerii zdjęć

Liczba uczestników:
90