Drodzy organizatorzy!
Wybraliśmy zwycięzców i rozlosowaliśmy nagrody. Ich lista znajduje się tutaj.

8 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok wcześniej rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

W akcji wzięła również udział:

Zespół Szkół im. Waleriana Łukasińskiego

Miasto: Skępe

Data przeprowadzenia akcji: 31.05.2017

Godziny przeprowadzenia akcji: 10-11

Miejsce przeprowadzenia akcji: dziedziniec szkoły

Przebieg akcji:
W dniu 31 maja 2017 r. w Zespole Szkół im. W. Łukasińskiego została przeprowadzona akcja "Jak nie czytam, jak czytam!" O celu i jej przebiegu w szkole uczniowie zostali wcześniej poinformowani przez bibliotekarza. W dniu jej przeprowadzenia uczestnicy zgromadzili się ze swoimi ulubionymi książkami przy fontannie na dziedzińcu szkoły. Każdy uczestnik, przy nastrojowym pluskaniu wody, mógł zagłębić się w swojej lekturze. Do akcji włączył się również o. Martynian, który właśnie szedł do szkoły na zajęcia lekcyjne (książka od bibliotekarza:). Przedsięwzięcie zostało bardzo dobrze odebrane przez uczniów, a jego efekt można zobaczyć na pamiątkowych zdjęciach.

Link do galerii zdjęć

Liczba uczestników:
18