Drodzy organizatorzy!
Wybraliśmy zwycięzców i rozlosowaliśmy nagrody. Ich lista znajduje się tutaj.

8 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok wcześniej rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

W akcji wzięła również udział:

Zespół Szkół w Paszynie

Miasto: Paszyn

Data przeprowadzenia akcji: 01.06.2017

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: sala gimnastyczna

Przebieg akcji:
Akcję "Jak nie czytam - jak czytam" przeprowadzono w naszej placówce po raz pierwszy. W bibliotece i na korytarzach już wcześniej pojawiły się plakaty, a w Dniu Dziecka uczniowie klasy drugiej gimnazjum spędzili ponad godzinę na dobieraniu książek dla dzieci z poszczególnych klas. Nie było to łatwe zadanie , ale spisali się na medal, co widoczne było już w tym samym dniu, gdy po akcji do biblioteki szkolnej przyszło mnóstwo uczniów prosząc o książkę, którą mieli w ręce. Wędrówka na salę gimnastyczną z książką w ręce uliczką Paszyna było promocją czytelnictwa i wielką radością - zwłaszcza dla najmłodszych. Czytaliśmy również fragmenty książek do mikrofonu i opowiadaliśmy o swoich ulubionych książkach. Dziś natomiast czeka nas NOC BIBLIOTEK, ciesząca się olbrzymim powodzeniem, dlatego hasło JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM jest w naszej szkole jak najbardziej aktualne. W przyszłym roku jesteśmy już umówieni z innymi szkołami gminy i z pewnością powtórzymy tę akcję na większą skalę.

Link do galerii zdjęć

Liczba uczestników:
243