Drodzy organizatorzy!
Wybraliśmy zwycięzców i rozlosowaliśmy nagrody. Ich lista znajduje się tutaj.

8 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok wcześniej rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

W akcji wzięła również udział:

Szkoła Podstawowa nr 321 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7

Miasto: Warszawa

Data przeprowadzenia akcji: 01.06.2017

Godziny przeprowadzenia akcji: 10:00-11:00

Miejsce przeprowadzenia akcji: boisko szkolne i plac zabaw

Przebieg akcji:
Czytaliśmy w Dzień Dziecka!
Wszyscy uczniowie spotkali się na boisku szkolnym. Dzieci były ubrane w kolory Warszawy - żółty i czerwony.
Wysłuchaliśmy fragmentu książki “Wakacje Mikołajka”. Uczestnicy akcji w ciszy i skupieniu czytali przyniesione przez siebie książki. Wielu uczniów przebrało się za bohaterów swoich ulubionych lektur. Przy akompaniamencie piosenek związanych z czytelnictwem zaprezentowali swoje stroje przed publicznością. Za wspaniałe przebrania otrzymali specjalnie przygotowane na akcję okolicznościowe znaczki.
Uczniowie klas pierwszych akcję czytania obchodzili 31.05 na szkolnym placu zabaw. Tego dnia mamy pierwszoklasistów czytały wszystkim najpiękniejsze fragmenty wybranych książek.
Akcja, trwająca dwa dni, bardzo się dzieciom podobała. Było wiele fantastycznych przebrań.
Impreza miała inicjować modę na czytanie, przekonać uczniów, że czytać można wszędzie i że czytaniem należy się chwalić. Wiemy, że nasi uczniowie lubią czytać! Zachęcamy do dalszego czytania.

Link do galerii zdjęć

Liczba uczestników:
750