local_library Szkoła Podstawowa nr 11

8 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

Miejscowość: Elbląg

Data przeprowadzenia akcji: 08.06.2018

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00-10.30

Miejsce przeprowadzenia akcji: boiska Orlika

Galeria zdjęć:

https://sp11.elblag.pl/biblioteka-szkolna/1128-jak-nie-czytam-jak-czytam-w-sp-nr-11

Liczba uczestników: 643

Przebieg akcji:

Wszyscy uczniowie obecni tego dnia w szkole udali się z nauczycielami na boiska sportowe kompleksu Orlik. Każdy uczeń posiadał ze sobą książkę. Akcja rozpoczęła się punktualnie o godzinie 10.00. Wzięli w niej udział uczniowie od klas I do VII szkoły podstawowej oraz uczniowie klas II i III gimnazjum. Po zakończeniu akcji uczniowie klas I - IV szkoły podstawowej utworzyli kolorowy napis: SP 11 CZYTA! Było przy tym dużo zabawy, ale każdy podchodził z zaangażowaniem do swojego zadania. Udało się! Informację o naszej akcji zamieszczono na 3 elbląskich portalach internetowych oraz na naszej stronie internetowej i FB.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk