local_library 3 LO

8 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

Miejscowość: Toruń

Data przeprowadzenia akcji: 08.06.2018

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: Boisko szkolne

Galeria zdjęć:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2237076982984202.1073741998.494426580582593&type=3

Liczba uczestników: 120

Przebieg akcji:

8 czerwca nasza społeczność szkolna włączyła się w ogólnopolską akcję bicia rekordu w masowym czytaniu. Punktualnie o 10.00 uczniowie i nauczyciele stawili się na boisku szkolnym przed szkołą z książkami, przemaszerowali na trybuny przy boiskach sportowych- i korzystając z fantastycznej pogody- zagłębili się w lekturę.
Abyśmy za szybko nie zapomnieli, jak przyjemne i relaksujące bywa czytanie w pięknych okolicznościach przyrody, na koniec każdy z uczestników włączył się dekorowanie Drzewa Czytelnictwa na szkolnym korytarzu, które ma nam przypominać, że dobra książka nie tylko pozwala łatwiej znosić trudy edukacyjnych zmagań, ale także zbliżające się wakacje może uczynić ciekawszymi, bogatszymi i bardziej inspirującymi.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk