Liceum Ogólnokształcące im. Sebastiana Petrycego w Pilźnie

8 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

Miejscowość: Pilzno

Data przeprowadzenia akcji: 08.06.2018

Godziny przeprowadzenia akcji: 10:00

Miejsce przeprowadzenia akcji: szkoła, Rynek w Pilźnie

Przebieg akcji:
Nasza szkoła jest mała, liczy średnio od 70-80 uczniów, po odejściu maturzystów zostało nas 50. Po raz pierwszy, z pewna nieśmiałością włączyliśmy się do akcji, gdyż jest nas naprawdę garstka w porównaniu z innymi szkołami. Nie przygotowaliśmy dodatkowych atrakcji, po prostu o godz.10 wyszliśmy sobie poczytać- na początku młodzież pozostała w klasach, a zdjęcie zrobiliśmy z boiska przed szkołą. Potem przeszliśmy na Rynek, gdzie przy fontannie milo spędziliśmy kolejne chwile. Młodzieży akcja bardzo się spodobała, myślę ,że w przyszłym roku wymyślimy coś więcej.

Liczba uczestników: 43