local_library Liceum Ogólnokształcące im. Sebastiana Petrycego w Pilźnie

8 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

Miejscowość: Pilzno

Data przeprowadzenia akcji: 08.06.2018

Godziny przeprowadzenia akcji: 10:00

Miejsce przeprowadzenia akcji: szkoła, Rynek w Pilźnie

Liczba uczestników: 43

Przebieg akcji:

Nasza szkoła jest mała, liczy średnio od 70-80 uczniów, po odejściu maturzystów zostało nas 50. Po raz pierwszy, z pewna nieśmiałością włączyliśmy się do akcji, gdyż jest nas naprawdę garstka w porównaniu z innymi szkołami. Nie przygotowaliśmy dodatkowych atrakcji, po prostu o godz.10 wyszliśmy sobie poczytać- na początku młodzież pozostała w klasach, a zdjęcie zrobiliśmy z boiska przed szkołą. Potem przeszliśmy na Rynek, gdzie przy fontannie milo spędziliśmy kolejne chwile. Młodzieży akcja bardzo się spodobała, myślę ,że w przyszłym roku wymyślimy coś więcej.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk