local_library Szkoła Podstawowa w Ośniszczewku

8 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

Miejscowość: Dąbrowa Biskupia

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2018

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00 - 10.15

Miejsce przeprowadzenia akcji: korytarz, boisko

Liczba uczestników: 22

Przebieg akcji:

Szkoła nasza bierze udział w akcji trzeci rok. W obecnym roku szkolnym akcję rozpoczęliśmy 11 V 2018 r. "Nocą z Książką w Bibliotece". Bawiliśmy się w podchody czytelnicze - szukaliśmy w całej szkole, a potem wykonywaliśmy różne zadania czytelnicze ukryte wcześniej przez bibliotekarkę. Po wykonaniu zadań otrzymywaliśmy litery i ułożyliśmy hasło "Raz, dwa, trzy - czytaj TY", które umieściliśmy w widocznym miejscu w szkole. Potem w nocy czytaliśmy książki, "reklamowaliśmy swoje ulubione książki". Natomiast 7 czerwca 2018 r."biblioteczne duszki" - uczestnicy "Nocy z Książką w Bibliotece" wraz z ze swoimi kolegami z klasy, na schodach przed szkołą przez ok. 15 minut czytali głośno wiersz o książkach oraz czytali cicho wybrane przez siebie utwory.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk