local_library Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowcu Filia w Kamionku

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Kamionek

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10:00

Miejsce przeprowadzenia akcji: sala przedszkolna

Liczba uczestników: 17

Przebieg akcji:

7 czerwca 2019 roku bibliotekarz z Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowcu Filii w Kamionku zaprosił do udziału w akcji "Jak nie czytam, jak czytam" najstarszą grupę przedszkolaków z Gminnego Przedszkola w Lipowcu "Jasia i Małgosi" oddział w Kamionku. Grupa "Kropeczki" to stali użytkownicy naszej biblioteki, uwielbiają książki dlatego udział w tej akcji był dla nich ogromnym wyróżnieniem. Bibliotekarz na początku spotkania opowiedział dzieciom o akcji "Jak nie czytam, jak czytam" i podkreślił jak wielkie znaczenie ma uczestnictwo w niej. Następnie każda z osób biorących udział w wydarzeniu przybrała postawę sprzyjającą czytaniu i zaczęliśmy czytać. Na koniec bibliotekarz podziękował uczestnikom oraz poprosił o rozpropagowanie wydarzenia wśród rodziców i rodzeństwa.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk