local_library Gminna Biblioteka Publiczna w Miejscu Piastowym

W akcji wspólnej udział wzięły również:
Gminna Biblioteka Publiczna, Szkoła Podstawowa

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Miejsce Piastowe

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10:00 -11:00

Miejsce przeprowadzenia akcji: boisko Orlika

Galeria zdjęć:

https://spmiejscep.szkolna.net/n,orlik-w-miejscu-piastowym-akcja-jak-nie-czytam-jak-czytam

https://www.facebook.com/438453972889531/photos/a.634669849934608/2202725719795672/?type=3&theater

Filmy z akcji:

https://www.facebook.com/438453972889531/videos/2040687692905392/

Liczba uczestników: 123

Przebieg akcji:

Przed godziną 10:00 młodzież pomogła przygotować boisko Orlika. Rozłożyli biblioteczne leżaki "Lato z książką", parasole ogrodowe, maty do siedzenia i inne akcesoria niezbędne do przeprowadzenia akcji. Uczestnicy otworzyli książki i wszyscy rozpoczęli czytanie. Jedni głośno, inni cicho. Potem przyszła kolej na zabawę. Ogłoszony został konkurs na hasło promujące czytanie. Każdy, kto chciał w nim uczestniczyć, musiał przejść przez tunel animacyjny i otrzymał "Kartkę na książkę". Na jej odwrocie miał wpisać wymyślone przez siebie hasło i dostarczyć do Gminnej Biblioteki Publicznej w określonym terminie. Zwycięskie hasła zostaną umieszczone na specjalnej "Torbie na książki" wraz z imionami pomysłodawców. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają taką torbę, a autorzy najlepszych haseł dodatkowo - nagrody książkowe. Kolejnym etapem akcji było ustawienie się dzieci i młodzieży w kształcie regału z książkami. Część z nich utworzyła konstrukcję (boki i półki), pozostali wypełnili go książkami. Na koniec imprezy pani z biblioteki szkolnej rozdała dyplomy i nagrody książkowe najlepszym czytelnikom.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk