local_library Biblioteka Pedagogiczna przy Zespole Szkół i PLacówek Oświatowych w Lubinie

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Lubin

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00 - 12.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: Biblioteka Pedagogiczna - czytelnia

Galeria zdjęć:

http://zsipo.lubin.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=173&Itemid=13

Liczba uczestników: 162

Przebieg akcji:

„Jak nie czytam, jak czytam” – czytelnicza burza w Bibliotece Pedagogicznej
w Lubinie.
7 czerwca 2019 r. w czytelni Biblioteki Pedagogicznej już po raz czwarty odbyła się akcja promująca czytanie w radosny i prosty sposób.
Powstała, by złamać stereotypy nieczytającej młodzieży i zamanifestować, że uczniowie i dzieci czytają więcej niż dorośli.
W akcji wzięło udział 165 osób, w tym 142 przedszkolaków i uczniów. Pobiliśmy ubiegłoroczny rekord, kiedy razem czytało 128 osób.
Uczestniczyli w niej uczniowie lubińskich szkół : Zespołu Szkół nr 2, SP nr 12, i przedszkoli : „Planeta Zdrowia” oraz „Zielonego Przedszkola” oraz nasi Czytelnicy.
Czytanie w grupie miało na celu zachęcić wszystkich do miłego spędzenia czasu z książką i udowodnić, że czytanie to pasja, która nie odeszła do lamusa. Spośród uczestników imprezy, szczególne uznanie zdobyła 6- letnia Natalia Herbut z Przedszkola „Planeta Zdrowia”, która mimo młodego wieku, „czyta jak z nut”.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk