local_library Biblioteka Publiczna w dzielnicy Ochota/ Biblioteka "Przy Baleya"

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Warszawa

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10:00

Miejsce przeprowadzenia akcji: Czytelnia

Galeria zdjęć:

https://www.facebook.com/bpochota/photos/pcb.10156616313407635/10156616265402635/?type=3&theater

Liczba uczestników: 17

Przebieg akcji:

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr48


To już drugi raz, kiedy Biblioteka „Przy Baleya” na warszawskiej Ochocie wspólnie z uczniami SP 280 przystąpiła do wspólnego czytania. Tym razem w wydarzeniu udział wzięli uczniowie kl. 3
Dzieci zapoznały się z misją akcji i podczas krótkiej rozmowy wyraziły swoje zdanie na temat czytelnictwa w Polsce. Po tym wstępie uczniowie wybrali książki dla siebie (dużym powodzeniem cieszyły się komiksy) i zaczęły czytać z całą Polską przez 15 minut. Następnie uczestnicy opowiadali o swoich wrażeniach po lekturze wiele osób było rozbawionych scenkami z „Garfielda” czy „Kaczora Donalda”. Dziewczynki za to rozczulały się nad słodkimi konikami i pieskami w wybranych przez siebie książkach.
Po wszystkich wypowiedziach przeszliśmy do zabawy w kalambury. Dzieci losowały hasła i miały za zadanie zaprezentować różne postaci z bajek. Zarówno pokazujący jak i osoby odgadujące świetnie się bawili, ponadto byli bardzo pomysłowi i zaprezentowanie postaci takich jak Pinokio, Śpiąca Królewna czy Kot w Butach nie sprawiło im większej trudności.


Na zakończenie każdy stworzył wybraną przez siebie literkę, dowolna techniką, z przeróżnych materiałów plastycznych. Razem utworzyły napis akcji czyli "Jak nie czytam, jak czytam".

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk