local_library Biblioteka Publiczna w Kałuszynie

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Kałuszyn

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10:00-10:30

Miejsce przeprowadzenia akcji: Boisko szkolne

Liczba uczestników: 230

Przebieg akcji:

Biblioteka Publiczna w Kałuszynie po raz kolejny wystąpiła z inicjatywą przeprowadzenia w naszym mieście najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce „Jak nie czytam, jak czytam”, której celem jest promocja czytania książek, a także promowanie mody na czytanie. W IV edycji tej ogólnopolskiej akcji nie mogło zabraknąć uczniów z kałuszyńskich szkół. Wspólne czytanie to fajna sprawa dlatego też 7 czerwca punktualnie o godz.10:00 ponad 230 uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zebrało się w plenerze na boisku szkolnym. Do czytającej młodzieży dołączyli: wiceburmistrz p. Henryka Sęktas oraz grono pedagogiczne. Każdy z uczestników akcji przyniósł ze sobą ulubioną książkę i odbyło się równoczesne czytanie. Jedni czytali w małych grupkach, inni oddaleni od pozostałych czytali w samotności. Najważniejsze, że w jednym momencie czytających było więcej niż w ubiegłym roku. Dzięki temu dołożyliśmy swoją „cegiełkę” i mamy nadzieję, że pobity został ubiegłoroczny rekord w masowym czytaniu.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk