local_library Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszwie

W akcji wspólnej udział wzięły również:
Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Nagoszewce, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców 1863 roku w Nagoszewie

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Turka

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 9-10

Miejsce przeprowadzenia akcji: siłownia "pod chmurką na placu szkolnym oraz plac zabaw

Galeria zdjęć:

http://nagoszewo.naszabiblioteka.com/n,4-edycja-ogolnopolskiej-akcji-jak-nie-czytam-jak-czytam

Liczba uczestników: 115

Przebieg akcji:

7 czerwca 2019r. już po raz czwarty Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Akcja odbyła się przy współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową im. Papieża Jana Pawła II w Nagoszewce oraz Publiczną Szkołą Podstawową im. Powstańców 1863 roku w Nagoszewie i ma na celu promocję czytania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz inicjowanie mody na czytanie.

Uczniowie oraz grono pedagogiczne z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nagoszewce wyszli na siłownię „pod chmurką” znajdującą się na placu szkolnym, by czytać książki. Miejsce przeprowadzenia akcji nie było przypadkowe. Wybrane przez nas hasło przewodnie tego dnia „ĆWICZĘ CIAŁO I UMYSŁ” miało na celu uświadomienie młodym czytelnikom, że warto ćwiczyć nie tylko ciało ale także umysł. Uczniowie po głośnym odczytaniu fragmentów wybranych książek otrzymali babeczki z hasłami zachęcającymi do czytania. W Nagoszewie uczniowie i nauczyciele zgromadzili się na szkolnym placu zabaw, gdzie czytali książki. Na zakończenie akcji otrzymali zakładki do książek z hasłami promującymi czytanie.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk