local_library Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Słupcy

7 czerwca 2023 roku o godz. 10.00 młodzież z całej Polski (i nie tylko) czytała książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony w 2017 r. rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Słupca

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2023

Godziny przeprowadzenia akcji: od 8 rano do 12

Miejsce przeprowadzenia akcji: Budynek szkoły oraz wybrane miejsca spotkań czytelniczych przez uczniów (wycieczka, korytarz, boisko szkolne, świetlica, biblioteka szkolna, itp.)

Galeria zdjęć:

https://sp3slupca.pl/jak-nie-czytam-jak-czytam-2/

Liczba uczestników: 775

Przebieg akcji:

Tegoroczne bicie rekordu w czytaniu odbyło się 7 czerwca 2023r, w ramach szkolnego „Dnia z ulubioną książką. Czytelniczy przyszli do szkoły ze swoją ulubioną książką i polecali sobie wzajemnie literaturę, jak i organizowali w dowolnym miejscu klasowe spotkania czytelnicze, na których odczytywali ulubione fragmenty z książek. W obchodach tego dnia udział wzięła cała społeczność szkoła, dzięki czemu uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, by w tym dniu rozmawiać o swoich książkowych zainteresowaniach z kolegami i koleżankami, jak i ze swoimi nauczycielami. Akcje prowadzili w szkole bibliotekarze, którzy dodatkowo dla czytelników przygotowali tematyczną fotobudkę, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mniejszych i większych uczniów.

Sponsorzy nagród:

MOL Bonito Ateneum Azymut
Hurtownia Tuliszków Wydawnictwo Bum Cyk Cyk Media Rodzina Biblioteka w Szkole

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk