local_library 1-7 HUFIEC PRACY W DZIERŻONIOWIE

7 czerwca 2023 roku o godz. 10.00 młodzież z całej Polski (i nie tylko) czytała książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony w 2017 r. rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: DZIERŻONIÓW

Data przeprowadzenia akcji: 03.07.2023

Godziny przeprowadzenia akcji: 10:00-11:00

Miejsce przeprowadzenia akcji: Miejsko - powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie

Galeria zdjęć:

https://ohp.pl/aktualnosci/komenda-dolnoslaskie/ogolnopolskie-czytanie-w-dzierzoniowie

Liczba uczestników: 20

Przebieg akcji:

Dzierżoniowski Hufiec Pracy we współpracy z Zespołem Szkół Nr 2 w Dzierżoniowie wziął udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam.” Akcja odbyła się na zaproszenie Miejsko - Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie. Młodzież chętnie przytłoczyła się do tego przedsięwzięcia i przeczytała wybrane wiersze współczesnych poetów. Podczas wizyty w bibliotece poznała także zbiory, z których można skorzystać w czytelni lub wypożyczyć do domu. Punktem kulminacyjnym było spotkanie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie, które zaprezentowały fragmenty swoich ulubionych bajek. Utwory były czytane w języku polskim i ukraińskim.

Sponsorzy nagród:

MOL Bonito Ateneum Azymut
Hurtownia Tuliszków Wydawnictwo Bum Cyk Cyk Media Rodzina Biblioteka w Szkole

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk