local_library Biblioteka Publiczna

7 czerwca 2023 roku o godz. 10.00 młodzież z całej Polski (i nie tylko) czytała książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony w 2017 r. rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Prusinowice

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2023

Godziny przeprowadzenia akcji: 9.45-12.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: salagimnastyczna

Galeria zdjęć:

https://www.facebook.com/biblioteka.prusinowice/

Liczba uczestników: 52

Przebieg akcji:

Bibliotekarz przygotował na ten dzień dekorację, zabawy z książką oraz butony i zakładki (zawieszki na drzwi "Jak nie czyta, jak czytam") Ze względu na pogodę zmieniliśmy miejsce czytania.
O godz.9.45 z klas wyszli uczniowie z transparentami i logiem akcji, przed wejściem na salę utworzyli napis z hasłem "Jak nie czytam...)
W sali na rozłożonych kocykach każdy uczeń i nauczyciele czytali przez 20 minut przyniesione przez siebie książki. Po przeprowadzonych książkowych zabawach P. Izabela Jaroszyńska przeczytała fragment książki "Biuro dzieci znalezionych" - Andrzej Marek Grabowski. Po zakończeniu akcji Wszyscy otrzymali pamiątkowe zakładki oraz słodkie co nieco.

Sponsorzy nagród:

MOL Bonito Ateneum Azymut
Hurtownia Tuliszków Wydawnictwo Bum Cyk Cyk Media Rodzina Biblioteka w Szkole

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk