local_library Zespół Katolickich Szkół im. Jana Pawła II

7 czerwca 2023 roku o godz. 10.00 młodzież z całej Polski (i nie tylko) czytała książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony w 2017 r. rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Skawina

Data przeprowadzenia akcji: 12.06.2023

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: Rynek w mieście Skawina, teren zielony wokół Szkoły Podstawowej Zespołu Katolickich Szkół w Skawinie

Liczba uczestników: 84

Przebieg akcji:

7 czerwca o godzinie 10.00 uczniowie Zespołu Katolickich Szkół wzięli udział w happeningu przygotowanym w ramach ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo „Jak nie czytam, jak czytam”.
Dziewczęta i chłopcy z klasy szóstych szkoły podstawowej oraz licealiści wyruszyli na skawiński rynek, by promować czytelnictwo wśród mieszkańców, ustanawiając rekord w czytaniu w jednym momencie. Po przemarszu z transparentem, na którym pojawiło się hasło potwierdzające, że młodzież jednak czyta, uczniowie oddali się czytaniu przyniesionych przez siebie książek.

Następnie wszyscy uczestnicy akcji czytelniczej przeszli na teren zielony wokół szkoły podstawowej, gdzie mogli poczytać na trawie.

Akcję masowego czytania w ZKS zainicjowały pani Anna Gonciarz i pani Elżbieta Mordarska.

Sponsorzy nagród:

MOL Bonito Ateneum Azymut
Hurtownia Tuliszków Wydawnictwo Bum Cyk Cyk Media Rodzina Biblioteka w Szkole

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk