local_library Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Bohaterskiej Załogi ORP "Orzeł" w Wejherowie

7 czerwca 2023 roku o godz. 10.00 młodzież z całej Polski (i nie tylko) czytała książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony w 2017 r. rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Wejherowo

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2023

Godziny przeprowadzenia akcji: 9:45-10:30

Miejsce przeprowadzenia akcji: Dziedziniec szkolny oraz park miejski

Liczba uczestników: 34

Przebieg akcji:

Czerwiec to miesiąc wzmożonej pracy w PZS nr 2 w Wejherowie. To zbliżający się koniec roku szkolnego, a także czas egzaminów zawodowych. Tym bardziej godny naśladowania jest fakt, że nasza Młodzież znalazła w sobie wolę i wykazała się dużym zaangażowaniem uczestnicząc w akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Z inicjatywy Uczniów czytaliśmy na dziedzińcu szkolnym, a także w parku miejskim. Pogoda dopisała, a wybrane przez Młodzież książki bardzo ją zaciekawiły. Już czekamy na kolejną edycję akcji w przyszłym roku.

Sponsorzy nagród:

MOL Bonito Ateneum Azymut
Hurtownia Tuliszków Wydawnictwo Bum Cyk Cyk Media Rodzina Biblioteka w Szkole

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk