local_library Biblioteka Komunalna z siedzibą w Majdanie Górnym

7 czerwca 2023 roku o godz. 10.00 młodzież z całej Polski (i nie tylko) czytała książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony w 2017 r. rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Majdan Górny

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2023

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: Sala widowiskowa Wiejskiego Domu Kultury

Liczba uczestników: 20

Przebieg akcji:

„Jak nie czytam, jak czytam” – czyli udział Biblioteki w Majdanie Górnym w największej akcji czytelniczej w Polsce
Bo kto powiedział, że piknik można zorganizować tylko na zewnątrz, na świeżym powietrzu?
7 czerwca 2023 r. Biblioteka w Majdanie Górnym wzięła udział w największej akcji czytelniczej w Polsce pn.: „Jak nie czytam, jak czytam”. W 2023 roku w akcji udział zadeklarowało 3530 instytucji.
Dzieci z kl. I-III Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jezierni zostały zaproszone na spotkanie z książką, mające na celu promocję i popularyzację czytelnictwa. Każdy uczeń i nauczyciel przeczytał fragment wybranej przez siebie książki.

Sponsorzy nagród:

MOL Bonito Ateneum Azymut
Hurtownia Tuliszków Wydawnictwo Bum Cyk Cyk Media Rodzina Biblioteka w Szkole

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk