local_library Miejskie Przedszkole nr 65 przy ZSP nr 12

7 czerwca 2023 roku o godz. 10.00 młodzież z całej Polski (i nie tylko) czytała książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony w 2017 r. rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Katowice

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2023

Godziny przeprowadzenia akcji: 10:00

Miejsce przeprowadzenia akcji: sala zabaw

Galeria zdjęć:

https://przedszkole65.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=715

Liczba uczestników: 57

Przebieg akcji:

Przedszkolaki oglądały, zgromadzone w swoich salach książeczki, dzieliły się wrażeniami. O godz. 10:00 wszystkie dzieci zebrały się w jednaj z sal i wspólnie wysłuchały bajki "Niegrzeczne Misie" Betty Root, po czym bawiły się w zabawę paluszkową na podstawie wiersza "Dziesięć paluszkowych misiów". Wszyscy zgodnie stwierdzili, że czytanie jest świetne.

Sponsorzy nagród:

MOL Bonito Ateneum Azymut
Hurtownia Tuliszków Wydawnictwo Bum Cyk Cyk Media Rodzina Biblioteka w Szkole

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk